Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Mało wody

Główne zdjęcie
Plaża miejska

Tej wiosny opady deszczu są wyjątkowo nikłe. W kwietniu padało tylko symbolicznie. Zanotowane w okolicach Łomży opady wyniosły mniej niż 10% „normy”. To sprawia, że sucho jest wszędzie. Narew w okolicach miasta wczoraj spadła poniżej 136 cm, co oznacza, że forlanie znalazła się w strefie wody niskiej. Takie poziomy rzeki są zwykle w ciepłe lata, ale nie dwa miesiące wcześniej.

Woda w Narwi szybko opada. W ciągu ostatnich 10 dni spadła o ponad  30 cm. Dziś rano na wodowskazie w Łomży poziom rzeki wynosił 133 cm.

Niestety jest sucho i póki co nie widać żeby nastąpiła jakaś istotna zmiana. Miło padać już w miniony weekend, ale się rozeszło... Rolnicy i leśnicy liczą, że deszcz – zgodnie z długimi prognozami spadnie w najbliższy weekend. Niestety te numeryczne prognozy pogody szybko się zmieniają. Z początkowo spodziewanych znaczących opadów nawet przez dwa – trzy dni, teraz nad regionem spodziewane są już tylko niewielkie mżawki.

Także synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW, którzy codziennie przygotowują prognozy pogody dla regionu na dwie doby do przodu, póki co większych opadów nie zapowiadają. Dziś w regionie ma być słonecznie i ciepło od 17°C do 20°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy temperatura minimalna od 2°C do 5°C, ale lokalnie w województwie podlaskim spodziewane są już przygruntowe przymrozki do -3°C.
W środę od 16°C do 18°C i początkowo słonecznie. Po południu miejscami zachmurzenie będzie wzrastało do dużego i tu pojawia sie pierwsza możliwość wystąpienia niewielkich opadów przelotnego deszczu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę