Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przedsiębiorcy blokują trasę S8

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Przedsiębiorcy, którzy mają firmy w Porosłach, w piątek (26.04) blokują wyjazd i wjazd do Białegostoku od strony Warszawy. Nie podoba im się zaproponowany projekt rozbudowy węzła drogowego w Porosłach.

Akcja rozpoczęła się o 12:00 przy zjeździe z trasy S8 w kierunku Białegostoku. Przedsiębiorcy nie zgadzają się na zaproponowany projekt rozbudowy węzła drogowego w tej miejscowości.

Ich zdaniem, jeśli nie będzie zmian w projekcie, to część z nich zostanie odcięta od trasy S8. Chodzi m.in. o zapewnienie dojazdu z Trasy Generalskiej i przejazd z Łysek na trasę S8. Jak mówią - bez tych rozwiązań mogą stracić klientów.

Rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk mówi, że do ministerstwa trafiło odwołanie od decyzji wojewody ws. budowy węzła Porosły.

- Taki dokument jest w ministerstwie, ale jednocześnie decyzja dostała tytuł "natychmiastowej wykonalności", dlatego prace trwają cały czas - mówi Urszula Mirończuk.

Decyzję w sprawie protestu wydał Urząd Miejski w Choroszczy. Uczestnicy będą przez godzinę blokować wjazd i wyjazd z Białegostoku w kierunku Warszawy, co 15 minut będą przepuszczać auta. To utrudni i tak niełatwy już przejazd przez Porosły, gdzie trwa rozbudowa węzła drogowego.

230804070022.gif
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę