Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Cena mleka trochę niższa

145,10 zł, czyli o kilkadziesiąt groszy mniej niż w lutym i o prawie 7 zł mniej niż w styczniu wyniosła w marcu średnia cena skupu hektolitra mleka w województwie podlaskim. Według wyliczeń GUS cena skupu mleka spada w całym kraju.

W marcu 2019 roku  w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie średnio po 137,82 zł. Cena mleka w stosunku do lutego spadła o 0,2%. W województwie podlaskim ceny skupu mleka są najwyższe w kraju. Rolnicy z regionu średnio za sprzedane do mleczarń mleko otrzymali w marcu po  145,10 zł za 1 hl. W lutym średnia cena wyszła wyższa o 60 gr, a w styczniu aż o 6,89 zł.

GUS w komunikacie podaje, że tegoroczna marcowa cena skupu mleka w Polsce jest o 2,7% wyższa niż przed rokiem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę