Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

Główne zdjęcie
Nowogród 23.04.2019, silny wiatr nawiewa piasek z pól

Synoptycy z białostockiego biura prognoz ostrzegają przed silnym wiatrem, który do nocy będzie utrzymywał się nad regionem. W porywach może osiągać prędkość do 80 km/h. Wczoraj najsilniejszy zarejestrowany w okolicach Łomży powiew wiatru miał prędkość 57 km/h.

W ciągu dnia nad regionem przeważnie będzie świeciło słońce. Synoptycy zapowiadają  zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wzrośnie nawet do 21°C.  Piękną aurę zakłócać ma jedynie wiatr, który początkowo jeszcze jest umiarkowany, ale później ma przybierać na sile. Tomasz Siemieniuk, synoptyk dyżurny IMGW-PIB w Białymstoku wydał specjalne ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem. Przewiduje wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z południowego wschodu. Ostrzeżenie ważne jest do godziny 21.
W nocy wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. Zachmurzenie miejscami ma wzrastać do dużego z możliwością wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. 

W czwartek jeszcze cieplej do 24°C, z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a miejscami także słabych burz. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza podczas burz porywisty, południowo-wschodni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę