Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Niedziela Palmowa w Zbójnej

Barwna procesja z wielkanocnymi palmami przeszła w niedzielę przez Zbójną. Wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki konkursu „Rozmaitości wielkanocne” na tradycyjne palmy, wycinanki i pisanki. Największe z palm miały po kilka metrów wysokości, a przy ich wyplataniu pracowały całe grupy czy rodziny.

Konkurs „Rozmaitości wielkanocne” zorganizowano już po raz 21. Rokrocznie przystępuje do niego kilkuset uczestników - od grup przedszkolaków, przez klasy szkolne, po całe wielopokoleniowe rodziny. W ten sposób mieszkańcy Kurpi starają się zachować swoją tradycję i  kulturową odmienność.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród uczestnicy konkursu, mieszkańcy Zbójnej i goście uformowali barwny korowód, który wyruszył z Gminnego Ośrodka Kultury do kościoła św. Wincentego a' Paulo, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą z procesją z palmami.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę