Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mimo strajku nauczycieli, ósmoklasiści napiszą egzaminy

Rodzice i uczniowie się stresują, dyrektorzy poszukują członków komisji egzaminacyjnych, a kuratorium oświaty uspokaja, że nie ma sygnałów o zagrożeniu egzaminów ósmoklasistów.

 

W poniedziałek uczniowie ostatnich klas podstawówek przystąpią po raz pierwszy do egzaminu kończącego szkołę. Sprawdzian odbędzie się w cieniu nauczycielskiego strajku, a to tylko potęguje stres, bo nie wiemy, czy uda się zebrać komisję egzaminacyjną i czy nie trzeba będzie na przykład pisać egzaminu w czerwcu – mówi mama jednej z uczennic.
Dyrektorzy szkół, w których trwa protest nauczycieli przyznają, że nie jest łatwo skompletować członków komisji egzaminacyjnych. Na razie jednak żaden z nich nie sygnalizował kuratorium, by konieczna była pomóc wolontariuszy – mówi rzecznik Kuratorium Oświaty w  Białymstoku Małgorzata Palanis.

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się w poniedziałek o 9::00 rano. Sprawdzian potrwa trzy dni i uczniowie kolejno będą zmagać się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W Podlaskiem przystąpi do niego prawie 11 tysięcy uczniów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę