Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowi obywatele Polski otrzymali dowody osobiste od burmistrza Jedwabnego.

Sześcioosobowa rodzina dwa miesiące temu przyjechała z Kazachstanu do Orlikowa w gminie Jedwabne. Od dzisiaj są pełnoprawnymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej - odebrali już dowody osobiste. Posiadanie dokumentu tożsamości pozwoli im na legalną pracę na terenie kraju i - w przypadku starszych członków rodziny - pobieranie emerytury. Dokumenty rodzina państwa Jabłońskich odebrała w swoim domu w Orlikowie. "Odebrałam dowód osobisty i czuje się jak Polka. Cieszę się, że jestem tu na stałe. Dziękuje, że Polska nas przyjęła i mamy warunki do życia" - powiedziała Maria Jabłońska.


Załatwienie formalności związanych z przyznaniem obywatelstwa zajęło prawie dwa miesiące. Od dzisiaj państwo Jabłońscy są pełnoprawnymi obywatelami Polski - nie oznacza to jednak końca wizyt w urzędach. "Załatwiamy teraz prace, składamy dokumenty do ZUS-u. Urzędnicy bardzo nam pomagają, ale potrzebny jest czas, żeby to wszystko załatwić". Państwo Jabłońscy do Orlikowa przybyli z północnego Kazachstanu. Na przyjazd do Polski czekali cztery lata. Już niedługo do gminy Jedwabne mogą przyjechać dwie następne rodziny. Decyzję w tej sprawie radni Jedwabnego mają podjąc na najbliższej sesji.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę