Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Za szybko(ść) tracą prawa jazdy

Już ponad 40 kierowców od początku roku straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę po drogach powiatu grajewskiego. Wszyscy jechali z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym, czyli na terenie miasta lub wsi. Wczoraj tak wpadła 20-latka, która przez miejscowość Miecze jechała z prędkością 115 km/h, czyli o 65 km/h za szybko.

Nadmierna prędkość, a szczególnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego – według policjantów – tak ważne jest, aby eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. W regionie szczególnie często „drogówka” kontroluje prędkość na drodze krajowej nr 61, która jest główną trasą z Warszawy w kierunku Mazur, Suwalszczyzny czy dalej na Litwę. Wczoraj po południu na niej zatrzymano pędzącego przez miejscowość Miecze forda. Okazało się, że za kierownicą samochodu jadącego z prędkością 115 km/h siedział 20-letnia kobieta, mieszkanka powiatu nowosądeckiego. Za zbyt szybką jazdę – z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w terenie zabudowanym – od razu straciła prawo jazdy, które będzie miała zatrzymane na trzy miesiące.

Grajewscy policjanci, którzy zatrzymali pędzącą 20-latkę podają, że to już 42 w tym roku kierowca, któremu zatrzymali prawo jazdy za takie wykroczenie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę