Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Bociany wróciły

Główne zdjęcie
Bociany, fot. Robert Bałdyga

- Trzy bociany wczoraj przeleciały nad naszą siedzibą w Drozdowie i poleciały dalej w kierunku Wizny – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - To pierwsze zaobserwowane przez nas bociany, ale z dnia na dzień będzie ich przybywało.

Bociany wracają do Polski zwykle na przełomie marca i kwietnia. Zwykle pierwszy w gnieździe pojawia się samiec, a dopiero kilka dni później dolatuje do niego samica.

Północno-wschodnia Polska to coś w rodzaju bocianiego raju na ziemi – tu jest ich najwięcej i tu wyprowadzają potomstwo. Tylko na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi,  rozciągającego się wzdłuż 16-kilometrowego odcinka rzeki od Bronowa i Gaci do Łomży rokrocznie zajmowanych jest około 80 gniazd, z których wyprowadzane są młode bociany.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę