Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Władze Zambrowa znów korzystają z usług sokolników

Sokoły i jastrzębie płoszą gawrony i wrony z parków oraz głównych ulic w Zambrowie. Miasto korzystało już kiedyś z usług sokolników i ich ptaków w parku przy ul. Cmentarnej, jednak efekty były krótkotrwałe - przyznaje burmistrz Kazimierz Dąbrowski. - Mieszkańcy, którzy tam wypoczywali, spacerowali, byli zadowoleni i trwało to około 5-6 miesięcy. Niestety czarne ptaki wróciły. Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby znaleźć w budżecie miasta środki pieniężne na płoszenia wron i gawronów. Z tym, że objęliśmy już praktycznie większość miasta, Aleję Wojska Polskiego, park na Cmentarnej i park na Placu Sikorskiego - przyznaje burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Po kilku dniach pracy sokolnika, mieszkańcy już dostrzegają zmiany przy Alei Wojska Polskiego - twierdzi burmistrz.
-  W tej chwili gołym okiem można zobaczyć, że pierwszy efekt jest, nie  widać żadnej wrony, a w tym czasie one zakładają gniazda - mówi  burmistrz.
Specjaliści twierdzą, że akcja wypłaszania ptaków przez drapieżniki jest skuteczna tylko wówczas, kiedy jest powtarzana regularnie przez kilka lat. Np. w Wysokiem Mazowieckiem trwa już trzeci sezon i odbywa się dwa razy do roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę