Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

CBA zatrzymało 2 osoby z b. kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego więzienia w Czerwonym Borze

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby z byłego kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze podejrzewane o korupcję przy przetargach organizowanych przez Służbę Więzienną.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził we wtorek (12.03) zatrzymania dokonane przez agentów białostockiej delegatury CBA. - Zatrzymaliśmy b. dyrektora gospodarstwa i jego zastępcę. Obaj pracowali później w Podlaskiej Instytucji Gospodarki Budżetowej w Czerwonym Borze "Bielik" - podał.

Podejrzewani są o przyjmowanie łapówek - 4 proc. wartości netto faktur od jednego z miejscowych przedsiębiorców budowlanych wykonującego prace dla obu instytucji, w których pracowali - wynika z ustaleń śledczych. Objęty przestępczym działaniem okres, to lata 2008-12 - podał Brodowski.

Zaznaczył, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Okręgowej w Łomży, gdzie mają usłyszeć zarzuty korupcyjne.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę