Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na remont drogi do Mężenina

Główne zdjęcie
Droga Łomża - Mężenin

Na około 225 milionów złotych zostały wstępnie oszacowane koszty modernizacji drogi Łomża – Mężenin. Dwa lata temu drogowcy z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zlecili opracowanie dokumentacji do kompletnego remontu trasy. Pod koniec ubiegłego roku wykonawca oddał gotową dokumentację projektową, a teraz – jak podaje Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora PZDW ds. inwestycji trwają procedury w celu złożenia wniosku o ZRID do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Po jego uzyskaniu i zabezpieczeniu środków w budżecie województwa będzie można wyłaniać wykonawcę remontu.

Droga wojewódzka nr 679 – nazywana w Łomży drogą do Mężenian, ma ok. 30 km długości. Przygotowane dokumenty projektowe dotyczą jej modernizacji do skrzyżowania z drogą krajową nr 63 Łomża – Zambrów, aż do połączenia z ekspresową S8 w okolicach Mężenina. Zgodnie z nimi na całej długości jezdnia miałaby co najmniej 7 metrów szerokości. Gdy droga została wyremontowana, mieszkańcy Łomży jeżdżących do Białegostoku, mogli by z niej korzystać zamiast z drogi krajowej nr 64 Łomża – Piątnica – Jeżewo. 
Dokumentacja projektowa do remontu drogi jest już wykonana. Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora PZDW ds. inwestycji podaje, że trwa jej weryfikacja. - PZDW w Białymstoku jest w trakcie przeprowadzania procedur formalno-prawnych mających na celu możliwość złożenia wniosku o ZRID do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego – dodaje. 
ZRID to zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wydawane na podstawie specustawy drogowej. Zawiera pozwolenie na budowę, ale także m.in. wywłaszczenia gruntów przejmowanych pod pas drogowy. Kiedy remont drogi do Mężenina mógłby się rozpocząć? Tego nie wiadomo.
- Przedmiotowe zadanie nie zostało ujęte w planie budżetowym na 2019 roku - podaje Barbachowski wskazując, ze szacunkowa wartość robót budowlanych na dzień dzisiejszy wynosi ok. 225 mln zł brutto. 

Dodajmy, że PZDW w regionie Łomży prowadzi w tej chwili dwa wielkie zadania. Pierwsze to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród wraz z obwodnicą Kupis Starych, a drugie to obwodnica Konarzyc na drodze wojewódzkiej nr 677. Na pilny remont czeka także fragment te drogi od Konarzyc do Śniadowa, ale póki co nie ma to środków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę