Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 września 2022 napisz DONOS@

Startuje BO 2020

Od 1 do 24 marca można składać propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Tak jak w latach poprzednich na potrzeby BO Łomża podzielona jest na trzy strefy: Centrum, Łomżyca oraz Południe, a dodatkowo wyodrębniono 100 tys. zł na zadania w ramach Młodzieżowego BO. To które ze zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców zadań miejscy urzędnicy będą musieli zrealizować w przyszłym roku będzie wiadomo 30 sierpnia.

Zgodnie z regulaminem BO2020 koszt zgłoszonego pojedynczego zadania, w przypadku inicjatyw w jednej z trzech stref nie może przekroczyć kwoty 220 000 złotych brutto, a w przypadku zadania w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 100 000 złotych brutto.  Aby pomysł mógł zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego lub MBO, musi zostać właściwie przygotowany i zgłoszony na odpowiednim formularzu. Zgłoszenie musi zawierać dane wnioskodawcy oraz podpisy i dane 10 osób, które popierają pomysł. Nim przedstawiona propozycja zostanie poddane pod głosowanie mieszkańców, będzie musiała przejść  weryfikację w ratuszu – przede wszystkim pod kątem zgodności z regulaminem Budżetu Obywatelskiego. Zgłaszane w ramach budżetu obywatelskiego zadanie musi mieścić się w granicach kompetencji organów samorządowych. Głosowanie mieszkańców planowane jest od 20 maja - 21 czerwca, a ogłoszenie wyników 30 sierpnia.

Sposoby złożenia formularza
•    wysłanie listem na adres Urzędu Miejskiego ul. Stary Rynek 14, 18-400 Łomża z dopiskiem „Budżet Obywatelski–INICJATYWY”, 
•    złożenie osobiście w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Farna 1,
•    przez Internet, przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl
•    przez Internet, wypełniając formularz w wersji elektronicznej

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę