Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Strażacy ochotnicy z Grabowa k. Kolna mają nowy wóz

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dostali strażacy z ochotniczej jednostki w Grabowie w powiecie kolneńskim. Do tej pory strażacy mieli do dyspozycji tylko bardzo wysłużone samochody. Teraz, dzięki nowemu pojazdowi, będą mogli znacznie sprawniej działać. Zwłaszcza podczas pomocy ofiarom wypadków, do których często dochodzi na przebiegającej przez teren gminy drodze krajowej nr 61 - mówi wójt gminy Grabowo, Andrzej Piętka

 

- Strażacy mają ponad 20-letnie samochody Jelcz, do tego nowego nie ma co porównywać. Teraz jesteśmy technicznie przygotowani do wszelkich zdarzeń, nie tylko pożarów, ale także wypadków drogowych - podkreśla wójt.

Jak mówił obecny podczas uroczystości przekazania samochodu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński - dzięki nowoczesnemu sprzętowi strażacy będą mogli sprawniej i szybciej nieść pomoc.

W województwie podlaskim straż pożarna - zawodowa czy ochotnicza - wyjeżdża średnio co 44 minuty. Jednostka OSP w Grabowie reaguje około 40 razy w roku, ale potrzebuje sprawnego sprzętu, żeby była skuteczna - mówił Jarosław Zieliński.

Samochód kosztował ponad 850 tysięcy złotych. Pieniądze na jego zakup pochodziły z budżetów: gminy, MSWiA, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Funduszu Ochrony Środowiska i Lasów Państwowych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę