Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Ok. 350 osób w gminie Łomża chce ogrzewać swoje gospodarstwa gazem

Najpierw władze gminy sprawdziły czy są w ogóle takie możliwości, potem rozesłały do swoich mieszkańców ankietę - okazało się, że prawie 350 gospodarstw w gminie Łomża chce wymienić tradycyjne źródło ogrzewania na gazowe.

Dlatego do szkoły podstawowej w Konarzycach zaproszono wszystkich, którzy zadeklarowali taką chęć, żeby poznali uwarunkowania i  możliwości zdobycia dofinansowania takiej inwestycji. Zjawiło się ponad 200 osób.

Agnieszka Banel z Polskiej Spółki Gazowniczej przekonywała, że jeśli  tylko zbierze się odpowiednia liczba chętnych, którzy podpiszą  umowy, podłączenie ich do sieci gazu ziemnego nie stanowi problemu, nawet jeśli gazociąg trzeba w tym celu rozbudować. Wójt Piotr Kłys poinformował, że są w gminie takie miejscowości, gdzie z gazu ziemnego chce korzystać nawet co trzecie gospodarstwo. Najwięcej deklaracji wpłynęło z sołectw Kupiski Nowe, Kupiski Stare i Konarzyce. Dlatego to tam odbyło się spotkanie, podczas którego zainteresowani mogli poznać nowe założenia programu "Czyste Powietrze" i możliwości zdobycia indywidualnego dofinansowania do proekologicznych inwestycji.

Większość obecnych jest już zdecydowana na taki wydatek - argumentują  to nakładem pracy i kosztami przy ogrzewaniu tradycyjnym, ale także  troską o czyste powietrze, na czym zależy także przede wszystkim władzom  gminy.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę