Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Szybcy i... zatrzymani

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Przez dwa ostatnie dni policjanci w całym województwie prowadzili wzmożone kontrole prędkości samochodów. Ujawniono niemal 800 kierowców jadących zbyt szybko. Tylko policjanci z łomżyńskiej „drogówki” złapali 75 osób. Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży podkreśla, że to duża liczba i że policjanci swym „nadzorem” objęli szczególnie drogę krajową nr 61. To główna trasa przebiegająca przez region.

W policyjną akcję „Prędkość” w całym województwie w weekend zaangażowanych było 255  policjantów głównie pionu ruchu drogowego. Skontrolowali oni w sumie 1311 pojazdów i ujawnili 794 przypadki przekroczeń prędkości. Wśród zatrzymanych byli także prawdziwi piraci. W sobotę na „ósemce” rejonie Rzędzian zatrzymano do kontroli VW, którego kierowca jechał z prędkością 176 km/h. Jak się okazało 34-latek kierował mają blisko 2 promila alkoholu w organizmie. Natychmiast stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. 

W okolicach Łomży tak drastycznych przypadków przekroczenia prędkości nie było, ale policjanci podkreślają, że starali się być dobrze widoczni, aby oddziaływać prewencyjnie na kierowców.
- Widok policyjnego radiowozu bardzo często hamuje zapędy kierowców – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży.
Łomżyńscy policjanci szczególnym nadzorem objęli drogę krajową nr 61 biegnącą od Ostrołęki w kierunku Grajewa. To na niej zatrzymano większość z 75 kierowców, którzy jechali szybciej niż prędkość dozwolona. 

Także policjanci z komendy w Zambrowie byli zaangażowani w akcję „Prędkość”. Chwalą się przede wszystkim wyeliminowaniem z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kobiet, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Obie panie kierowały pojazdami marki Kia i wpadły w obszarach zabudowanych wyznaczonych przy drodze krajowej nr 63. 37-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego jechała z prędkością 106 km/h, a 38-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego, z prędkością 103 km/h. Kobietom zostały zatrzymane prawo jazdy. Każda z nich została ukarana mandatem karnym i otrzymała po 10 punktów karnych.

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż dominujące przyczyny wypadków drogowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę