Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Blisko 480 łosi żyje w Biebrzańskim Parku Narodowym

Tak wynika ze wstępnego liczenia tych zwierząt przeprowadzonego niedawno przez wolontariuszy i pracowników parku. Akcja odbyła się metodą cichych pędzeń w basenie dolnym doliny Biebrzy w rejonie wsi Sośnia oraz na wyznaczonych powierzchniach wzdłuż "Carskiej Szosy".

Uczestnicy poruszali się w równych odstępach i liczyli zwierzęta płoszone przez nagankę - mówi dr Krzysztof Frąckiel z Biebrzańskiego Parku Narodowego: Liczenie odbywa się metodą pędzeń próbnych. Łącznie przebadano trzy powierzchnie w borach sosnowych. Ten wynik nie jest jeszcze ostateczny - mówi Krzysztof Frąckiel.

Pracownicy parku chcą przeprowadzić jeszcze dwa kolejne liczenia - tym razem z naukowcami z UwB. Będą liczyć jednak inną - bardziej dokładną - metodą obserwacji z użyciem dalmierza.

Bagna Biebrzańskie to największa naturalna ostoja łosia w Polsce. Tego największego ssaka z rodziny jeleniowatych jest tu około 600 sztuk. Uzyskane podczas inwentaryzacji wyniki, pozwolą sprawdzić czy populacja tego gatunku w Parku rośnie czy maleje.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę