Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Rock dla Adama” Bidasa na pilną operację guza wątroby

- Popieramy inicjatywy, które rodzą się z dobrego serca łomżyniaków, dlatego zapraszamy w sobotę 9. lutego na koncert charytatywny „Rock dla Adama” - zachęca Mariusz Brzostowski, wokalista zespołu The BL Blues Band, który zagra swoje bluesowo-rockowe przeboje w auli PWSIiP. - Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na operację guza wątroby brygadiera Związku Strzeleckiego Adama Bidasa, któremu chce pomóc Jednostka Strzelecka 1012 Łomża imienia 33. Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej. Dobro w życiu jest bezcennym darem, więc do akcji przyłączyli się artyści z Łomży.

Adama Bidasa przybliża mł. inspektor Związku Strzeleckiego Adam Perkowski, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1012 Łomża, która jest organizatorem przedsięwzięcia charytatywnego. - Nie mieliśmy okazji poznać się osobiście. Wiadomo, że Adam Bidas to znany i aktywny sandomierski społecznik, pomysłodawca i organizator Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych Dwikozy – Słupcza – Sandomierz – informuje łomżanin. - Jest założycielem jednostki Strzeleckiej „Strzelec” OSW w Sandomierzu i Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Niezłomni 1939 – 1963”. To promotor idei patriotycznych, wielokrotnie niosący pomoc innym i zaangażowany w liczne akcje społeczne...

Teraz Adam Bidas sam potrzebuje pomocy. W wyniku przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C na narządzie pojawił się guz. Możliwością leczenia jest termoablacja guza, trzeba się jednak śpieszyć – stąd zaangażowanie w akcję wielu środowisk - gdyż błyskawicznie rosnąca zmiana może być zbyt duża, by operować. Tymczasem termin oczekiwania na zabieg refundowany wynosi rok. - Jest możliwość wykonania operacji szybciej, ale potrzeba dużych środków finansowych w kwocie 30 tys. zł – apeluje o ofiarność łomżynianek i łomżyniaków Adam Perkowski. Jednocześnie została uruchomiona zbiórka społeczna, która przyniosła dotąd ponad 20 tys. zł: https://zrzutka.pl/at39xa .

Na miejsce koncertu wybrano aulę Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 14 w Łomży. Znana pedagog śpiewu Magda Sinoff z MDK DŚT poprowadzi imprezę, w trakcie której wystąpią od godziny 13.: Studio Wokalne eMDeK, soliści, Kidsy, Urszula Durzyńska, uczniowie SP nr 4 z Łomży oraz utalentowana wokalnie instruktorka. Na godzinę 14.30 zaplanowany został pokaz działań dynamicznych Policji i Grupy Ratowniczej Nadzieja. Widzowie będą mogli zobaczyć sprzęt wojska i grup rekonstrukcyjnych. Swoje stoisko zapowiedziała Grupa Łomża Piecze Ciasta, toteż będzie można nabyć słodkości za datek na operację dla Adama Bidasa.

Miłośnicy mocnego poetyckiego rapowania ucieszą się z recitalu łomżynianki Sary „5tki” Konert (godz. 14.45), natomiast zwolennicy grunge'u wybiorą Akustyczny Mak z Makowa Mazowieckiego (godz. 15.), gdzie śpiewa i gra na gitarze dowódca tamtejszego „Strzelca” Zbigniew Wyrzykowski. Na scenie o godzinie 16. spodziewany jest obsypany nagrodami uczestnik festiwali bluesowych w Polsce, czyli łomżyński The BL Blues Band. Ich twórczość łączy tradycyjne brzmienie z ładnymi melodiami i mądrymi tekstami, autorstwa poety, kompozytora i wokalisty. - Nasza akcja to forma przeciwdziałania znieczulicy – podsumowuje Mariusz Brzostowski. - Ludzie na co dzień gonią za pieniądzem dla siebie, a w sobotę będą mogli pieniądzem się podzielić, żeby ratować życie Adama.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę