Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Policja chce ukarania grupy rolników, którzy blokowali DK8

Policja chce ukarania grupy rolników, którzy w poniedziałek (28.01) wzięli udział w blokadzie krajowej 8 w okolicach Korycina. Protest rolników dotyczył między innymi nieskutecznej walki z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń.

W poniedziałek przed południem mniej więcej 20 osobowa rolników na niespełna godzinę zablokowała przejazd krajową 8. W okolicach Korycina na jednym pasie drogi ustawili kilka ciągników, po drugim chodzili co kilkanaście minut, przepuszczając stojące w korku samochody.

Początkowo policja chciała ukarać ich mandatami, ale protestujący ich nie przyjęli, dlatego wobec 16 z nich skierowano wnioski do sądu o ukaranie.

Policja zarzuca protestującym tamowanie i utrudnianie ruchu na drodze publicznej, niezgodnie z prawem pozostawienie pojazdów na drodze oraz niewykonywanie poleceń policji, która chciała udrożnić przejazd ruchliwą drogą – wylicza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce Kamil Kozłowski. Dodaje, że obwinionym grozi za to nawet 1500 złotych grzywny lub nagana.

Podobne rolnicze protesty odbyły się w tym samym czasie w wielu miejscach w Polsce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę