Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rolnicy zablokowali drogę krajową nr 8 koło Korycina

Główne zdjęcie
źródło: facebook.com/projektAGROunia

Apelują m.in. o obronę rynku krajowego i ograniczenie importu. Rolnicy w całym kraju rozpoczęli protesty.

Podlascy rolnicy spotkali się na drodze krajowej nr 8 niedaleko Korycina przy zjeździe w kierunku Janowa. Po 11:00 zablokowali przejazd w tym miejscu. Według ich zapowiedzi droga może być zablokowana co najmniej godzinę.

Na jednym pasie stoją ciągniki, na drugim - protestujący rolnicy. Co 10 minut przepuszczają pojazdy ciężarowe. Kierowcy aut osobowych mogą ominąć to miejsce drogami bocznymi.

Lider organizującej protesty AGROUnii Michał Kołodziejczak mówił, że te działania mają zwrócić uwagę na problemy w polskim rolnictwie.

- Nasz główny postulat to obrona rynku krajowego, obrona krajowej produkcji. Jak to zrobi państwo, politycy to jest ich sprawa. Oni mają narzędzia; jeśli nie potrafią ich dobrze wykorzystać proszę podać się do dymisji, proszę zmienić ludzi, którzy tam pracują. Na pewno znajdą się tacy, którym leży na sercu dobro polskiego rolnictwa - tłumaczy Michał Kołodziejczak.

Rolnicy protestują w różnych miejscach w kraju.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę