Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Przebudowa potrzebna, ale nie dostali pieniędzy

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 w Chojnach Młodych. (fot. geoportal.gov.pl)

Drogowy widzą potrzebę przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 61 w Chojnach Młodych, ale póki co nie ma tę inwestycję pieniędzy. W ubiegłym tygodniu wydarzył się tu kolejny śmiertelny wypadek. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA podaje, że w ubiegłym roku oddział zgłosił do centrali zapotrzebowanie na realizację przebudowy skrzyżowania wraz z całym odcinkiem do Łomży. Niestety na liście inwestycji, które mają być realizowane w tym roku jej nie ma.

W Chojnach Młodych krzyżują się droga krajowa nr 61 Łomża – Ostrołęką z drogą powiatową z Nowogrodu do Śniadowa. Dochodzi tu do groźnych wypadków drogowych i od lat samorządowcy zabiegają o przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania. Potrzebę taką widzą także drogowcy. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że w ubiegłym roku  do centrali zostało zgłoszone zapotrzebowanie na przebudowę tego skrzyżowania. Miał to być jeden z elementów przebudowy całego odcinka drogi krajowej od miejscowości Chojny Młode do granicy Łomży. To około 5,7 km, ale inwestycja nie zmieściła się na ogłoszonej przez centralę GDDKiA „liście przetargów na przebudowy i poprawę BRD planowanych do ogłoszenia w 2019 roku”. (zobacz: Przetargi na przebudowę dróg i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 r.) Jest na niej 5 inwestycji z województwa podlaskiego w tym 3 ogłoszenia przetargów w systemie „Projektuj i buduj”. Jeden z nich dotyczy ok. 1,5 km drogi krajowej nr 65 z Grajewa w kierunku Ełku, a dwa rozbudowy DK63 na odc.: Czyżew Sutki – Czyżew (4,35 km) oraz Grochu – Pogorzele – Przeździecko – Mroczki (4,31 km).

Ruszy remont w Rydzewie
Rafał Malinowski podaje za to, że w pierwszym półroczu tego roku ma rozpocząć się przebudowa drogi krajowej nr 61 na odcinku „przejście przez Rydzewo”. To około 1,5 km drogi, której remontu mieszkańcy domagają się od 10 lat. Przetarg na wykonanie projektu i przeprowadzenie rozbudowy odcinak drogi ogłoszono w 2017 roku. W tym roku prace budowlane mają się rozpocząć i zakończyć. Podawany termin ukończenia remontu drogi w Rydzewie to IV kwartał 2019 roku. 
Pod koniec roku ma zakończyć się także przebudowa drogi krajowej nr 63 „przejście przez Kolno”.To w sumie ok. 2,5 km drogi prowadzącej przez sam środek miasta. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku i planowane ich zakończenie to IV kw. 2019 r.

W tym roku zgodnie z pierwotnym planem miała także zakończyć się  przebudowa odcinak drogi krajowej nr 63  na odcinku Wygoda – Zambrów. Umowę na zaprojektowanie i zbudowanie blisko 8 kilometrów drogi podpisano latem 2017 roku. Niestety pojawiło się duże opóźnienie na etapie „papierowym”. Teoretycznie prace przy przebudowie powinny zacząć się w tym roku i zakończyć latem przyszłego roku, ale póki co białostocki oddział GDDKiA rozpoczęcia prac na tym odcinku na ten rok nie zapowiada.  

W drugim półroczu GDDKiA ma ogłosić przetarg na rozbudowę DK66 „przejście przez Wysokie Mazowieckie”. To odcinek o długości niemal 4 km.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę