Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wjazd do szpitala zostaje po staremu

Główne zdjęcie
Jeden z wypadków na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z wjazdem na teren szpitala

Po dwóch latach zapowiedzi, że będzie... prezydent Łomży zrezygnował z budowy nowego ronda na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rondo, które miało powstać na wysokości szpitala wojewódzkiego, miało umożliwić przede wszystkim bezpieczny wjazd na i wyjazd ze szpitalnego parkingu. Jeszcze w połowie listopada na wniosek władz miasta wszczęto procedurę wydania tzw. decyzji ZRID, która oznacza pozwolenie na budowę, ale 31. grudnia 2018 r. postępowanie umorzono. Łukasz Czech z ratusza potwierdza, że... obecnie zrezygnowano.

Wjazd do szpitala z dwujezdniowej Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez lata był jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Łomży. Sytuacja poprawiła się latem ubiegłego roku po przebudowie skrzyżowania z ul. Kazańska i likwidacji możliwości zawracania aut na wysokości wjazdu na teren szpital. To miał być jednak tylko pierwszy z etapów rozwiązywania problemów komunikacyjnych na Piłsudskiego. Kolejnym ma być budowa nowego ronda w miejscu dziś nieczynnego wjazdu na szpitalny parking. W połowie listopada 2018 roku Urząd Miejski informował, że wszczęto postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji. Nowe rondo miało zapewnić wjazd na teren szpitala wojewódzkiego i znajdujące się po drugiej stronie ulicy osiedle mieszkaniowe SM Perspektywa.
31. grudnia nieoczekiwanie postępowanie umorzono. Teraz Łukasz Czech z ratusza potwierdza, że  „obecnie zrezygnowano z ponoszenia dużych nakładów finansowych potrzebnych do wykupu gruntów i przeprowadzenia tej inwestycji, podejmując decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na rozbudowę tej drogi”.
- Przeprowadzona wcześniej budowa sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z ulicy Kazańskiej i umożliwienie skrętu w lewo oraz zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa na wspomnianym wyżej odcinku ul. Piłsudskiego – podaje Czech. Rezygnację z budowy ronda poprawą sytuacji po przebudowie skrzyżowania Kazańskiej z Piłsudskiego i tym, że inwestycja wymagałaby skoordynowania z działaniami Szpitala Wojewódzkiego w zakresie przebudowy przyszpitalnych parkingów, które – jak podaje - zostały odroczone. 

Na zaprojektowanie w okolic szpitala nowego ronda władze miasta wydały już pieniądze. Dlatego, zgodnie z zapewnieniami miejskiego urzędnika temat budowy ronda miał nie zostać całkowicie zarzucony, a „sytuacja komunikacyjna przy szpitalu będzie analizowana na bieżąco”. 
- Jeżeli zajdzie taka potrzeba, do tematu przebudowy będzie można powrócić, wypracowując jednocześnie odpowiednie rozwiązane, które zapewni bezpieczeństwo zarówno na przyszpitalnym parkingu jak i ul. Piłsudskiego – podaje Łukasz Czech.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę