Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Jedź ŁOŚtrożnie”

Główne zdjęcie
samochód po zderzeniu z łosiem

Łoś to drugie co do wielkości zwierzę w Polsce. Dorosłe samce mogą ważyć nawet ok 400 kg. Dolina Biebrzy to zaś największa ostoja łosia, w której jak się szacuje, żyje ok. 1400 osobników. Zimą łosie schodzą z bagien i najczęściej można zobaczyć je w lasach sosnowych. W tym okresie też, przekraczają drogi i mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

Policjanci i leśnicy apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Najczęściej miejsca, gdzie zwierzęta mogą przebiegać przez jezdnię są oznakowane specjalnymi znakami ostrzegawczymi. Szczególnie niebezpieczna jest droga nr 65 na odcinku Mońki-Grajewo, ale kilka takich niebezpiecznych „skrzyżowań” znajduje się także na drodze krajowej nr 61 na odcinku Łomża – Grajewo. Jedno z nich jest w okolicach wsi Karwowo, w tzw. „w dolince” przed Stawiskami. W piątek około godz. 23. 00 doszło tu do kolejnego groźnego wypadku. Łoś wbiegł na jezdnię wprost przed osobowego citroena. Zdjęcia po zderzeniu otrzymaliśmy od Czytelnika.

230804070022.gif
Foto: samochód po zderzeniu z łosiem
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę