Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd w Łomży rozpoczął rozpatrywanie protestu ws. wyboru wójta Nowych Piekut

Sąd Okręgowy w Łomży odroczył do 21. stycznia przyszłego roku rozpatrzenie protestu wyborczego z gminy Nowe Piekuty. Kandydatka na stanowisko wójta, która domagała się nawet powtórzenia wyborów, teraz ograniczyła swoje oczekiwania do powtórnego przeliczenia głosów. W drugiej turze wyborów samorządowych otrzymała ona 14 głosów mniej od obecnie urzędującego wójta, Marka Kaczyńskiego, który został już zaprzysiężony na kolejna kadencję.

 

W proteście, który złożyła, zarzuciła komisjom wyborczym m.in. nieprawidłową klasyfikację głosów jako ważne, wydawanie kart do głosowania bez sprawdzania dowodów tożsamości i wydanie w jednym przypadku dwóch kart jednej osobie.

Przesłuchanie przez sąd pierwszych świadków - przewodniczących wszystkich komisji wyborczych i mężów zaufania - nasunęły wątpliwości co do prawidłowości i rzetelności prac komisji, dlatego sąd postanowił przesłuchać także kilku innych świadków, przede wszystkim członków konkretnych komisji.

Dopiero potem skład sędziowski zadecyduje czy konieczne będzie przeliczenie raz jeszcze wszystkich kart do głosowania w celu zweryfikowania wyników wyborów.

W gminie Nowe Piekuty 4. listopada do urn poszło ponad 2 tys. 200 wyborców.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę