Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kandydatka na wójta gminy Nowe Piekuty chce ponownych wyborów

Głosy nieprawidłowo zakwalifikowane jako ważne, liczenie ich przez poszczególnych członków, a nie całą komisję, umożliwienie oddawania głosów bez pełnomocnictwa i wydawanie kart bez sprawdzenia dowodu tożsamości – to zarzuty zawarte w proteście wyborczym dotyczącym wyborów wójta gminy Nowe Piekuty.

 

Protest w Sądzie Okręgowym w Łomży złożyła kontrkandydatka obecnego wójta z drugiej tury wyborów. Aby go pokonać i objąć to stanowisko, zabrakło jej wówczas 15 głosów. Uważa ona, że przytoczone przez nią przykłady nieprawidłowości mogły mieć wpływ na wynik wyborów. Dlatego wnosi o ich unieważnienie i powtórne sprawdzenie wszystkich ponad 2 tys. kart do głosowania w trzech obwodach wyborczych.

Wnioskiem jeszcze dalej idącym jest powtórzenie całych wyborów, co byłoby precedensem. W poprzednich wyborach na terenie działania delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży przeprowadzano powtórne głosowanie na radnych w ich obwodach wyborczych, ale nigdy jeszcze nie powtarzano wyborów na wójta.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę