Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zimno, zimniej i... ocieplenie

Główne zdjęcie
Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na najbliższe dni (źródło: IMGW-PIB/pogodynka.pl)

-7,7°C – taką temperaturę nad ranem zmierzyły termometry stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie koło Piątnicy. To temperatura mierzona na wysokości 2 metrów nad ziemią, a przy gruncie mogło być znacznie zimniej. Także ludzie odczuwają znacznie niższą temperaturę – według synoptyków nawet poniżej -22°C, bo odczucie zimna potęguję wiatr. Według nich najzimniejsza noc dopiero przed nami, ale po niej przyjdzie ocieplenie.

W piątek w regionie słonecznie, ale przez cały dzień na sporym minucie. W najcieplejszym momencie dnia temperatura ma wzrosnąć maksymalnie do -5°C, ale temperatura odczuwalna tylko do -18,2°C.  To za sprawą wiatru, który w porywach osiąga prędkość do 60 km/h. 
Najbliższa noc bardzo zimna - temperatura spadnie nawet do -12°C. Spadać ma także siła wiatru. W sobotę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane i z godzi na godzinę ma być coraz mniej zimno. W ciągu dnia jeszcze na minusie do -4°C, ale noc z soboty na niedzielę z mniejszym morzem niż ta wcześniejsza, a w niedzielę koło południa w Łomży ma być już tylko około zera, a kolejne noce i dnie mają być znacznie cieplejsze.

Foto: Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na najbliższe dni (źródło: IMGW-PIB/pogodynka.pl)
Foto: Narew przy plaży miejskiej 30.11.2018

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę