Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Nowy burmistrz Jedwabnego

Główne zdjęcie
Andrzej Górski, przewodniczący Rady i Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego

Adam Niebrzydowski, 42-letni mieszkaniec wsi Bronaki – Olki, złożył ślubowanie i przejął władzę w gminie Jedwabne. - Nie zawiodę Was. Będziemy się starać wspólnie rozwiązywać nasze problemy – mówił deklarując chęć bliskiej współpracy z radnymi i sołtysami. Cztery tygodnie temu – w wyborach 21 października pokonał dotychczasowego burmistrza Michała Chajewskiego. Niebrzydowski ślubowanie burmistrza składał w poniedziałek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej w Jedwabnem.

Adam Niebrzydowski we wsi Bronaki – Olki ma gospodarstwo rolne o powierzchni około 40 ha i stado ok. 30 krów dojnych. Od lat zajmował się także doradztwem rolniczym, a przez ostatnie dwa lata pełnił obowiązki dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Od 2007 roku Niebrzydowski działa także w Podlaskiej Izby Rolniczej, w której pełnił funkcje m.in. przewodniczącego Rady Powiatowej PIRol w Łomży i wiceprezesa w województwie. 
W zakończonej w piątek poprzedniej kadencji samorządu był radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. 
W październikowych wyborach samorządowych Adam Niebrzydowski startował, jako kandydat PiS, na burmistrza Jedwabnego. Wyraźnie – zdobywając niemal 74% poparcia mieszkańców – już w pierwszej turze wyborów pokonał rządzącego gminą przez ostatnie cztery lata Michała Chajewskiego, który wówczas obejmował ten urząd także jako kandydat PiS. 
Nowego burmistrza w Jedwabnem witali m.in. politycy partii rządzącej - posłowie Bernadeta Krynicka i Kazimierz Gwiazdowski. 
Szczególne było wystąpienie poseł Krynickiej. Mówiła ona, że pochodzi z tej gminy, że wychowała się we wsi Bronki Pietrasze, czyli sąsiedniej z której pochodzi burmistrzowi Niebrzydowski. Mówiła także, że przez trzy ostatnie lata – odkąd została posłem na Sejm RP – nie miała w Jedwabnem partnera do współpracy. - Dopiero teraz tutaj czuję się jak u siebie. Myślę, że te 5 lat przyszłych to będą tłuste lata dla gminy Jedwabne – podkreślała poseł, która przekazała nowemu burmistrzowi biało-czerwoną flagę od premiera Mateusza Morawieckiego.  
O gotowości wspierania Jedwabnego i nowego burmistrza zapewniał także poseł Gwiazdowski i  oraz samorządowcy PiS – Marek Olbryś, który ma być wicemarszałkiem województwa oraz Lech Szabłowski, który ma zostać nowym starostą łomżyńskim. 

„Będziemy mogli pracować w atmosferze spokoju”
Przewodniczącym nowej Rady Miasta Jedwabne został Andrzej Górski 55-latek z Jedwabnego, który podobnie jak Niebrzydowski kandydował z listy wyborczej PiS, a wiceprzewodniczącym Zbigniew Bagiński ze wsi Pieńko Borowe. 36-latek wszedł do rady Miejskiej w Jedwabnem startując z własnego komitetu. Obaj zadeklarowali chęć bliskiej współpracy z radnymi i burmistrzem. 
- Tego zamieszania w naszej gminie już wystarczy – mówił Andrzej Górski zapewniając, że dołoży starań, a ta kadencja samorządu była inna niż poprzednia i aby wspierać pana burmistrza w jego działaniach. Wyrażał też nadzieje, że „okres bałaganu jaki był w niektórych instytucjach w końcu się skończy, że będziemy mogli pracować w atmosferze spokoju”.

Foto: Andrzej Górski, przewodniczący Rady i Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę