Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Stylista” Bielickiej pozostanie anonimowy

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka w koszulce z napisem "Konstytucja"

Niemal miesiąc temu ktoś przyodział siedzącą na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku Hankę Bielicką w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Najsłynniejsza z łomżynianek w tej stylizacji była przez kilka wieczorowych godzin wzbudzając zaciekawienie nielicznych spacerowiczów przemykających pustymi o tej porze uliczkami łomżyńskiej starówki. Ubranie Hanki Bielickiej zostało potraktowane za wykroczenie i policjanci szybko ruszyli na poszukiwania „stylisty”. Okazuje się, że październikowa szarówka skutecznie go skryła...

Koszulki z napisem „Konstytucja” w ostatnich miesiącach zakładano na wiele pomników w Polsce. Za zwyczaj robili to działacze KOD-u w ramach politycznych happeningów mających zwrócić uwagę na łamanie zapisów polskiej Konstytucji przez rządzących. Koszulkę z napisem „Konstytucja” miał na sobie m.in. Zygmunt III Waza stojący na Kolumnie Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie, Gdański Neptun a nawet Miś Uszatek w Łodzi.

Wkładanie na pomniki koszulek przez organy ścigania traktowane było jako przestępstwo, albo wykroczenie. Także w przypadku przyodziania Hanki Bielickiej policjanci wszczęli postępowanie, aby wykryć sprawcę... wykroczenia. Jak tłumaczyła Urszula Brulińska z KMP w Łomży to dlatego, że pomnik-ławeczka Hanki Bielickiej nie jest pomnikiem pamięci narodowej. Gdyby takim był sprawca nałożenia koszulki popełniłby przestępstwo, a nie tylko wykroczenie. Tak czy inaczej po niedługim poszukiwaniu stylisty policjanci doszli do wniosku, że nie są w stanie ustalić jego personaliów. Urszula Brulińska przekazała dziś, że prowadzone przez policję postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z powodu itp. niewykrycia sprawcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę