Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 grudnia 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Protesty wyborcze

Co najmniej trzy protesty wyborcze rozpatrzy łomżyński Sąd Okręgowy. We wszystkich przypadkach autorem jest kandydat na radnego, którego rywal w niedawnych wyborach samorządowych zdobył mandat niewielką przewagą głosów.

Różne są za to powody protestu. Np. w gminie Czyżew chodzi o zakwalifikowanie dwóch głosów jako nieważne. Sąd zażądał już dostarczenia kart do głosowania z tego okręgu. W tym konkretnym przypadku ewentualna pomyłka komisji może mieć bowiem duże znaczenie:
- Osoba skarżąca wskazuje, że różnica głosów między dwójką kandydatów wynosiła właściwie jeden głos. Więc jeżeli twierdzenie by się okazało zasadne, mogłoby to mieć wpływ na wynik wyborów - mówi Krzysztof Adamiak.

Różnicy dwóch głosów dotyczy protest z gminy Kolno - tam osoba skarżąca uważa, że członkowie komisji liczącej karty nie pracowali zbyt rzetelnie i uważnie, i to mogło mieć wpływ na wyniki.
Natomiast w gminie Piątnica sprawa dotyczy pięciu głosów. Autorka protestu uważa, że całe głosowanie przebiegało w sposób nieprawidłowy.
Wszystkie posiedzenia w sprawie protestów wyborczych sąd zaplanował jeszcze w tym miesiącu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę