Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i pracy

Główne zdjęcie
Komenda Miejska Policji w Łomży

Po krytycznym okresie „zachorowań”, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia nagła choroba zmogła około 100 łomżyńskich policjantów, z dnia na dzień coraz więcej z nich wraca do pracy. Według danych wczoraj rano na zwolnieniach L4 było już „tylko” 72 policjantów. Niemal wszystkie choroby policjantów udaje się wyleczyć w 7 dni.

W Komendzie Miejskiej Policji Łomży jest ponad 220 policyjnych etatów. W ubiegłym tygodniu, podobnie jak w całej Polsce, także łomżyńskich policjantów zmogła choroba. Była ona wiązana z trwającą od kilku miesięcy akcją protestacyjną policjantów, którzy domagali się m.in. podwyżki płac i powrotu do starego systemu emerytalnego funkcjonariuszy. I choć organizujący protest policyjni związkowcy zapewniali, że „choroby policjantów”, nie były element oficjalnej akcji protestacyjnej, to najwyraźniej one skłoniły władze do ustępstw. W czwartek około  godziny 22.00   minister MSWiA Joachim Brudziński i przedstawiciele protestujących od kilku miesięcy policyjnych związków poinformowali o podpisaniu porozumienia, które formalnie zakończyło akcję protestacyjną. Wówczas na chorobowym było ok. 45%, czyli około 100 łomżyńskich policjantów. Teraz – jak informuje Urszula Brulińska – chorzy policjanci sukcesywnie wracają do zdrowia i pracy. Wczoraj rano na zwolnieniach lekarskich pozostawało ok 33% łomżyńskich policjantów, czyli 72 funkcjonariuszy, a dziś do pracy wrócili następni. Przedstawiane w ubiegłym tygodniu zwolnienia L4 były w ogromnej większości na 7 dni i ten termin upływa kolejnym funkcjonariuszom.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę