Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

Wizyta

Przejazdem wracając z Warszawy, zajechała nad Narew studentka-turystka. Ze Wschodu. Jak nakazuje tradycja miejscowy wędrowiec przyjął ją gościnnie, po staropolsku. Każdy talerz zupy "fotografirowała" do fejsa - bo takich jeszcze nie jadła, a pstrykanie to forma grzecznościowego uznania. Zwiedzanie Łomży: -A ten na koniu namalowany to kto? -Józef Piłsudski, pod tą datą 1918 odzyskaliśmy wolność, zabraną także przez was.. (może jakąś naukę z podróży wyniesie?) -A nas w szkole uczyli, że Polsza była częścią Rosiji... (i wsio, krótko skomentowana bolesna historia otrząsania się z krwawych zaborów... brak ciekawszych refleksji, nic ponadto, że np. wiem więcej z domu - tyle cierpień wam zadaliśmy, przykro mi...) Pada pytanie: -Co u siebie lubicie zwiedzać? - No, Gruzję na przykład, to najpiękniejsza część Rosji. (!?) Łomżyńskiego muzeum nie była ciekawa, za to podzieliła się od niechcenia info, że np. w Jekaterynburgu otwarto bardzo interesujące Muzeum Jelcyna za ileś tam tysięcy $, wzbogacone o historię Rosji -otwieraną przez samego Putina. Niestety w polskim necie akurat gruchnęła ważniejsza, bulwersującą wieść, że dwie miłośniczki selfi wlazły w tym mieście na ściankę wystawową w Galerii, przewracając i uszkadzając obrazy (Goja oraz Dali). Nieco urażona wizytatorka Polszy komentuje, że tam pokazywano tylko obrazy wirtualne - wyświetlane... Net pokazał co innego: filmik z przewracaną ścianą. Cóż, pozostaje pozazdrościć, że dzieła światowej sławy docierają do miasta, bardziej sławnego z piwnicy, gdzie bolszewicy na rozkaz Lenina zamordowali ostatniego cara Mikołąja II, z rodziną. Sympatyczna skądinąd turystka zapragnęła nauczyć się trudnego języka polskiego, może coś dobrego z tego wyniknie? Warto zaprosić kolejnych turystów: ścian bloków z patriotycznym (niejednym) muralem łomżyńskim nie da się przewrócić podczas pstrykania selfi.

Bolesław Deptuła
so, 10 listopada 2018 20:30
Data ostatniej edycji: so, 10 listopada 2018 20:42:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę