Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: bezpłatne badania

Co trzeci zbadany pacjent ma stany przednowotworowe. Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów w Polsce. W łomżyńskim szpitalu można skorzystać z bezpłatnych badań, które umożliwią wczesne wykrycie tej choroby. Dzięki temu możliwe jest leczenie nie wymagające operacji. Rak jelita grubego jest bardzo trudny do wczesnego wykrycia bez badań profilaktycznych - mówi dr Andrzej Sobański - przebiega bezobjawowo i pacjenci zgłaszają się dopiero wtedy kiedy mają poważne dolegliowości. Na badanie powinny zgłosić się osoby, które skończyły 50 lat. Jeżeli nowotwór jelita grubego występował u krewnych pierwszego stopnia próg ten obniza się do 40 lat.


Wczesne wykrycie choroby daje możliwość leczenia bez konieczności operacji - często już w trakie badania. Program, który prowadzimy ma za zadanie wykrywanie stanów przednowotworowych i wczesnego raka. Możemy go wtedy leczyć endoskopowo - bez konieczności operowania pacjenta, często już w trakcie badania. - dodaje Sobański. W łomżyńskim szpitalu co trzeci zabadany pacjent miał wykryte stany przednowotworowe. Rak jelita grubego jest po raku piersi u kobiet i raku płuca u mężczyzn drugim pod względem częstości występowania nowotworem. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy umówić się na wizytę w pracowni endoskopowej łomżyńskiego szpitala dzwoniąc pod numer 086 473 32 46. Badania są finanasowane przez Ministerstwo Zdrowia
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę