Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Co piąty policjant w Podlaskiem został w domu z powodu choroby

Zaczęło się od policjantów drogówki, ale w pracy nie stawiają się też funkcjonariusze innych wydziałów. W podlaskim garnizonie co piąty policjant został w domu z powodu choroby.

 

Jak wynika z danych związków zawodowych, we wtorek (6.11) na L4 przebywa około 600 podlaskich policjantów.
- Masowa choroba może być efektem trudnej sytuacji w służbie, policjanci są przemęczeni i sfrustrowani, co może odbijać się na zdrowiu - mówi podinspektor Wojciech Chociej z NSZZ Policjantów województwa podlaskiego

Związkowcy zapewniają, że nie jest to żadna oficjalna akcja protestacyjna, a oddolna inicjatywa samych funkcjonariuszy.
- Wakaty z powodu choroby uzupełniane są policjantami zza biurek. To jednak ślepy zaułek, bo już i ci funkcjonariusze zaczynają się uskarżać na pogarszające się zdrowie i korzystają ze zwolnień lekarskich - dodaje Wojciech Chociej

Akcja protestacyjna policjantów trwa od marca. Od lipca funkcjonariusze znacznie ograniczyli liczbę wystawianych mandatów, natomiast na 9 i 10 listopada zachęcają do udziału w ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi. Policjanci domagają się między innymi podwyżek.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę