Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Główne zdjęcie
Kwiaty przed cmentarzem na ul. Kopernika

1 i 2 listopada to w Polsce dni szczególne. Czas zamyślenia o przemijaniu, śmierci i wieczności. - To zamyślenie winno stać się okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne: w życie wieczne i w zmartwychwstanie – przekonują księża z parafii katedralnej w Łomży zachęcając do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zarówno w Katedrze, jak i na cmentarzu parafialnym.

W czwartek - 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w Katedrze będzie niedzielny, a o godz. 11. 30 zaplanowana jest tradycyjna procesja z poświęceniem cmentarza parafialnego przy ul. Kopernika. Na zakończenie procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Procesję na cmentarzu poprowadzi i Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski.

W piątek - 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Porządek Mszy św. w Dzień Zaduszny w katedrze będzie niedzielny. O godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego z jutrznią żałobną za zmarłych i procesją żałobną. 

Od 1 do 8 listopada można uzyskać każdego dnia odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. W tym celu należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

Do 8 listopada włącznie codziennie o godz. 18.00 w Katedrze odprawiana będzie Msza św. za zmarłych z wypominek jednorazowych i rocznych. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 każdego dnia odmawiamy różaniec za wszystkich wiernych zmarłych wyczytując wypominki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę