Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Strażacy w Jeziorku mają nowego Mana

- Dziękujemy za dotrzymanie słowa – mówił Karol Śmiarowski, naczelnik OSP Jeziorko dziękując wiceministrowi MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu. W poniedziałek strażacy z Jeziorka odebrali od ministra kluczyki do nowego, średniego wozu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Man. Kosztował 871,5 tys. zł. - Ten samochód pozwoli Wam na bardziej wydajne działania i na bardziej bezpieczną pracę – mówił minister Zieliński podkreślając, że strażacy to najbardziej funkcjonalna ze wszystkich służby. - Bez Was nie można sobie wyobrazić naszego systemu bezpieczeństwa – dodawał.

Uroczystość przekazania nowego wóz strażakom ochotnikom z jednostki w Jeziorku odbyła się w poniedziałkowe popołudnie. Na placu przy remizie OSP Jeziorko stanęło kilkudziesięciu miejscowych strażaków i mieszkańców, oraz poczty sztandarowe z 9 jednostek OSP gminy Piątnica. Na zakup nowego wozu dla strażaków ochotników z Jeziorka gmina przeznaczyła blisko 425 tys. zł, 300 tys. zł dał Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 100 tys. zł Państwowa Straż Pożarna.    
- Gdy po przetargu okazało się, że jeszcze parę groszy brakuje, to zostało to dołożone ze środków mieszkańców – z funduszu sołeckiego – mówił wójt Krzysztof Kozicki dziękując mieszkańcom za wsparcie zakupu kwotą 48 tysięcy złotych. Mówił także, że dzisiejszy dzień jest szczególny dla Jeziorka, bo dziś także oddano do użytku nową hydrofornię, dzięki której zaopatrzenie w wodę będą mieli mieszkańcy tej i kilku okolicznych miejscowości. 

Obecny na uroczystości Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał Leszek Suski mówił, że niewiele jednostek OSP w Polsce miało tak duży wkład w zakup nowego samochodu i szczególnie dziękował za to mieszkańcom Jeziorka i władzom gminy Piątnica. Podkreślał, że dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem starań wielu osób, a samochód, którzy otrzymali strażacy ochotnicy ma bardzo dobre parametry techniczne – godne XXI wieku. 

Wiceminister Jarosław Zieliński, który w dowód wdzięczności od strażaków z Jeziorka otrzymała fotografię z ich pierwszego spotkania w sprawie zakupu samochodu, przypominał, że na początku roku podobna uroczystość odbywała się w Drozdowie. Mówił, że pamięta tamte rozmowy o samochodzie dla Jeziorka i mówił, że wie iż podobny samochód potrzebny jest także w OSP Piątnica. Nawiązując do wyborczej dogrywki także w Piątnicy, wyrażał nadzieję, że będzie nadal współpracował z wójtem Krzysztofem Kozicki, i że jeśli gmina nadal będzie tak mocno wspierała zakupu samochodów dla strażaków ochotników jak w przypadku Drozdowa i Jeziorka, to jest nadziej, że i strażacy z jednostki w Piątnicy otrzymają nowy wóz.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 29 października 2018 16:45
Data ostatniej edycji: pon, 29 października 2018 16:54:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę