Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Szukają „stylisty” Hanki Bielickiej

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka w koszulce z napisem "Konstytucja"

Policja w Łomży prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia osoby, lub osób, które w piątkowy wieczór przyodziały Hankę Bielicką, siedzącą na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku w Łomży, w koszulkę z napisem „Konstytucja”. - Nie było oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie, a czynności zostały podjęte z urzędu – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Przypomnijmy pomnik ławeczka Hanki Bielickiej, stojący na rogu ul. Farnej i Starego Rynku, w piątkowy późny wieczór przyodziany był w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Taką koszulkę wcześniej miał już na sobie Zygmunt III Waza stojący na Kolumnie Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie, Gdański Neptun a nawet Miś Uszatek w Łodzi. Wszędzie zakładano je w ramach akcji politycznej działaczy KOD-u.

Okazuje się, że także w Łomży policjanci szukają „stylistów”, którzy tak ubrali Hankę Bielicką. Urszula Brulińska wyjaśnia, że postępowanie jest prowadzone w oparciu o kodeks wykroczeń, a nie  kodeks karny, co oznacza, że ewentualna kara byłaby znacznie łagodniejsza. Brulińska wyjaśnia, że taka kwalifikacja wynika nie z czynu, lecz... pomnika. Pomnik-ławeczka Hanki Bielickiej nie jest pomnikiem pamięci narodowej. Gdyby takim był sprawca nałożenia koszulki popełniłby przestępstwo, a nie tylko wykroczenie.

Foto: Hanka Bielicka w koszulce z napisem
Foto: Hanka Bielicka w koszulce z napisem
Foto: Hanka Bielicka w koszulce z napisem
cz
śr, 24 października 2018 12:12
Data ostatniej edycji: śr, 24 października 2018 12:24:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę