Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Składowane w Przytułach chemikalia przedostały się do gleby

Składowane od ponad roku w Przytułach chemikalia przedostały się do gleby. Takie są ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Łomży dokonał ekspertyzy.

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrali 7 próbek gleby z terenu, na którym składowane są odpady. Uzyskane wyniki analizy świadczą o zanieczyszczeniu gleby szkodliwymi związkami organicznymi wchodzącymi w skład farb lakierów klejów i innych materiałów wykorzystywanych między innymi w procesach malarskich - mówi prokurator Anna Bałazy.

Jednak już teraz wójt gminy Przytuły dostał zalecenie usunięcia i utylizacji porzuconych na prywatnej działce około 200 plastikowych i metalowych pojemników z odpadami.

Wójt Kazimierz Ramotowski poinformował, że władze gminy szukają biegłego, który oszacuje koszty usunięcia i utylizacji chemikaliów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę