Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Zrzucili się na nowy wóz dla strażaków z Podgórza

Kosztował ok. 850 tys. zł i jest najnowszym wozem jaki mają do dyspozycji strażacy z regionu. Jednostka OSP w Pogórzu otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN-a. Kluczyli do nowego wozu strażakom przekazał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. - Trzeba strażakom przychodzić z pomocą, bo system ratowniczo-gaśniczy to bardzo ważna część systemu bezpieczeństwa obywateli. Dziś trudno sobie wyobrazić nasz system bezpieczeństwa bez strażaków ochotników – mówił minister Zieliński podkreślając, że Polska pod tym względem jest ewenementem w Europie.

- Dziś wszyscy cieszymy się z kolegami z jednostki OSP w Podgórzu, którzy odbierają fabrycznie nowy i w pełni wyposażony średni samochód ratowniczo – gaśniczy. To cenny podarunek, który trafił do tej jednostki dzięki życzliwości i wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Narodowego oraz Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wysiłkowi naszej gminnej społeczności. Ponieśliśmy go wiedząc, że w ten sposób podnosimy poziom naszego bezpieczeństwa – mówi wójt gminy Piotr Kłys. 
Gmina Łomża na nowy wóz strażaków z Podgórza dała 348,7 tys. zł. Jeszcze więcej – 425 tys. zł dał narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a pozostałe 75 tys. zł Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Jej szef, generał Leszek Suski podkreślał, że jeszcze nigdy w historii nie było tak dużego wsparcia finansowego dla strażaków, także z jednostek OSP.  Przypominał, że jednostka OSP Podgórze wpisana jest w krajowy system ratowniczo-gaśniczy, a to oznacza, ze może być dysponowana do działań nie tylko na terenie gminy, ale także na terenie powiatu łomżyńskiego, nawet poza powiat. 
- Bardzo wam gratuluję, bo to znaczy, że jednostka jest do tego przygotowana – mówił podkreślając, że aby być wpisaną w KSRG trzeba spełnić szereg ostrych wymagań. 

Z nowego samochodu cieszyli się strażacy. Wiesław Baczewski, komendant OSP Podgórze dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego zakupu. Podkreślał, że strażacy ochotnicy sami nie byliby w stanie pozyskać środków na zakup takiego samochodu.    

Marcin Ceran, komendant gminny OSP zwracał uwagę, że jednostka w Podgórzu znajduje się przy drodze krajowej nr 63 i w pobliżu dużego kompleksu leśnego Czerwony Bór. Nowy wóz był niezbędny i będzie służył do gaszenia pożarów czy pomocy przy wypadkach drogowych.

Na zakończeniu uroczystości wójt gminy Łomża podarował ministrowi Zielińskiemu „różę wdzięczności” i album fotograficzny o strażakach ochotnikach z gminy Łomża. 
- Gmina Łomża jest silna siłą ludzi, mieszkańców. To jest album o Was, jesteście naszymi bohaterami – mówił wójt prezentując album.
Zawiera on prezentację wszystkich 9 jednostek OSP działających na terenie gminy Łomża i zdjęcia strażaków podczas różnorodnych akcji ratowniczych, które w ciągu kilkunastu lat wykonywał im Marek Maliszewski.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 15 października 2018 20:08
Data ostatniej edycji: pon, 15 października 2018 20:20:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę