Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Szybka zmiana proboszcza

Kuria Diecezjalna w Łomży wydała specjalne oświadczenie w „sprawie parafii Grądy Woniecko”. Chodzi o proboszcza tej parafii, „w związku z tym, że do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło w ostatnich dniach zgłoszenie dotyczące dotychczasowego proboszcza parafii Grądy Woniecko”.

Ks. Jan Krupka, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Łomży poinformował, że kapłan ten złożył rezygnację z urzędu proboszcza parafii, która to rezygnacja został przyjęta przez Biskupa Łomżyńskiego.
Poza tym – jak informuje ks. Krupka - została rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła.
W oświadczeniu Kurii czytamy także, że Biskup Łomżyński zatroszczył się o bieżącą posługę duszpasterską w parafii mianując administratora do czasu podjęcia innych decyzji.

Delegatem Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej jest ks. Robert Bączek.
„Wśród ważnych zadań, za które odpowiada Biskup diecezjalny, a które mają na celu zabezpieczenie dobra wspólnego wiernych, w szczególności zaś ochronę dzieci i młodzieży, znajduje się danie właściwej odpowiedzi na przypadki ewentualnych nadużyć seksualnych wobec osób niepełnoletnich, popełnionych przez duchownych w jego diecezji. Tego rodzaju stanowisko zobowiązuje do ustanowienia należytych procedur postępowania, by objąć opieką ofiary takich nadużyć, jak również by formować wspólnotę kościelną w celu ochrony niepełnoletnich" - czytamy w opisie stanowiska na stronie internetowej Kurii.

 

240206081801.gif
cz
pon, 15 października 2018 08:30
Data ostatniej edycji: pon, 15 października 2018 08:42:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę