Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gmina Piątnica otrzymała pieniądze na poprawę gospodarki wodnej

Lepsza woda popłynie z kranów w ponad 200 mieszkaniach i w szkole w Marianowie w gminie Piątnica. Gminny samorząd otrzymał ponad 4 miliony złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cześć pieniędzy na inwestycję będzie też z budżetu gminy.

 

Władze gminy rozpoczęły inwestycję jeszcze zanim dostały dotację.
- Zrealizowaliśmy już budowę kolektora ściekowego z Marianowa do Piątnicy. Finalizujemy budowy systemu wodociągowego z Marianowa do Bud Czarnockich. Jesteśmy na etapie postępowania przetargowego na dokończenie rozbudowy systemu kanalizacyjnego w Drozdowie i przygotowujemy się do przetargu na wymianę pomp w Piątnicy i w Czarnocinie - mówi zastępca wójta Zbigniew Piotrowski.
Jeszcze większą sumę Piątnica uzyska z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na kompleksową przebudowę budynku, w którym mieszczą się GOK, OSP i biblioteka gminna. Tam w ramach programu "Ochrona klimatu i atmosfery" wymienione zostaną źródła ciepła i wszystkie sieci infrastrukturalne, zaś sam budynek zostanie ocieplony.
- Koszt tej interwencji to jest bez wyposażenia ponad 8 mln 200 tys. I tutaj z NFOŚ to jest finansowane w 100 procentach. Przy czym to jest podzielone na część dotacyjną i na część pożyczkową. I część dotacyjna nie może być wyższa niż 2 tys. złotych do metra kwadratowego powierzchni - dodaje Zbigniew Piotrowski.
Dotacja w przypadku Piątnicy wyniesie ponad 3 mln 200 tys. zł, pozostała kwota to nisko oprocentowana pożyczka z Narodowego Funduszu.
Gmina uzyskała dotację także na usuwanie azbestu z budynków. Dzięki 350 tys. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego, eternit zniknie w tym roku z dachów w prawie 200 gospodarstwach.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę