Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

KRUS dla mieszkańców gminy Łomża

Główne zdjęcie
Adam Wojciech Sekściński prezes KRUS

25 tysięcy złotych na ubrania bojowe dla strażaków i 50 tys. zł na plac zabaw w Modzelach Skudosze i siłownię zewnętrzną w Wygodzie. Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński podpisał umowy na pokrycie tych zakupów w 100% z środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

- Fundusz składkowy od początku swego istnienia aktywnie wspiera tego typu przedsięwzięcia – mówił prezes Sekściński przyznając jednocześnie, że te umowy podpisywane w piątek w Urzędzie Gminy Łomża są pierwszymi z terenu tej gminy. - Ostatnio mieliśmy okazję podpisywać umowy o dofinansowanie również sprzętu ratownictwa przeciwpożarowego jak i wyposażenia placów zabaw z terenów gmin powiatów kolneńskiego, grajewskiego, zambrowskiego, białostockiego, bielskiego... To są środki na poprawę warunków zdrowia życia i zdrowia ale przede wszystkim bezpieczeństwa rolników na terenie całego kraju – dodawał. 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach dostali 25 tys. zł na zakup  specjalnego ubrania bojowego, ochronnego dla 10 strażaków. Prezes Sekściński życzył, aby ubrania były wykorzystywane jedynie do ćwiczeń, ale Marcin Ceran komendant gminy OSP mówił, że tak się nie da. 
Dwa razy więcej pieniędzy otrzymało Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „MODZEL”, które ma zbudować plac zabaw i siłownię zewnętrzną w Modzelach Skudosze oraz siłownię w Wygodzie. 
- Każda pomoc jest nam bardzo potrzebna. Nie pogardzimy żadną złotówką – dziękowała prezesowi Sekścińskiemu wójt gminy Łomża Piotr Kłys. 
To w jego gabinecie podpisywano umowy. Zarówno wójt Kłys jak i prezes Sekściński są kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do samorządu. Kłys zabiega o ponowy wybór na wójta, a Sekściński o wybór na radnego sejmiku województwa podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę