Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Liczba wystawianych w Podlaskiem mandatów zmniejszyła się

Główne zdjęcie
Flagi protestujących policjantów są widoczne na radiowozach w Łomży

Od lipca zamiast mandatów, częściej stosują pouczenia – to protest policjantów, który wyraźnie widać już w statystykach. Tylko w ciągu dwóch miesięcy akcji protestacyjnej, liczba wystawianych mandatów zmniejszyła się o dwie trzecie.

Jak wynika z danych przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, w lipcu i sierpniu ubiegłego roku podlascy policjanci wystawili nieco ponad 30,5 tysiąca mandatów. W tym samym czasie zastosowali też 9 tysięcy pouczeń. Natomiast w lipcu i sierpniu tego roku, podczas trwania protestu funkcjonariuszy proporcje były odwrotne i liczba mandatów nieznacznie przekroczyła 9 tysięcy, a liczba pouczeń niemalże sięgnęła 25 tysięcy.
To oznacza znacznie mniejsze wpływy z tytułu kar dla budżetu państwa. Szacuje się, że na mandatach skarb państwa zarabia 2 miliony złotych dziennie.
Ogólnopolski protest policjantów trwa od lipca. Polega on na maksymalnym ograniczaniu liczby wystawianych mandatów, przy jednoczesnym stosowaniu pouczeń. Protestujący domagają się 650 złotych podwyżki.

cz
śr, 03 października 2018 17:49
Data ostatniej edycji: śr, 03 października 2018 17:52:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę