Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Senior Alert” od „Nadziei”

Główne zdjęcie
Wojewoda Bohdan Paszkowski i ks. dr Radosław Kubeł podpisują umowę na dofinansowanie projektu „Senior Alert” (fot. PUW Białystok)

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” z Łomży otrzymało 100 tys. zł wsparcia na stworzenie podlaskiego systemu reagowania na zaginięcie osoby starszej „Senior Alert”. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, a umowę na przekazanie środków we wtorek w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim z wojewodą Bohdanem Paszkowskim podpisał ks. dr Radosław Kubeł.

Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski (fot. PUW Białystok)
Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski (fot. PUW Białystok)
(fot. PUW Białystok)
(fot. PUW Białystok)

Łomżyńska „Nadzieja” jest jednym z ośmiu podmiotów, które otrzymały w wsparcie. Wybrano je do realizacji z 27 zgłoszonych wniosków. Program „Razem bezpieczniej” z założenia i w praktyce kierowany jest do społeczności lokalnych, które czują się coraz bardziej odpowiedzialne za poprawę bezpieczeństwa i zapobieganie przestępczości i aspołecznych zachowań w swojej miejscowości. Maksymalne wsparcie jakie można otrzymać to 100 tys. zł.  I tyle otrzymało Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” z Łomży. Ks. Radosław Kubeł, założyciel i prezes stowarzyszenia tłumaczył PAP, że za otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie podlaskiego systemu reagowania na zaginięcie osoby starszej „Senior Alert”. Dodał, że system ma zostać uruchomiony w ciągu najbliższych tygodni i ma „szczególnie uwzględniać lokalne systemy bezpieczeństwa”. Ksiądz Kubeł przypomniał, że w ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi już Grupę Ratowniczą Nadzieja, która jest jednostką ochotniczego pogotowia ratunkowego.
Wśród wybranych do dofinansowania projektów znalazły się przede wszystkim te złożone przez samorządy gminy: Nowe Piekuty, Lipsk, Łapy, Poświętne, Piątnica, miasto Wysokie Mazowieckie, powiat zambrowski.  Łączna kwota ich dofinansowania to 438 tys. zł. 
Jak przekazuje PAP wojewoda podziękował samorządowcom za przygotowanie projektów. Dodał, że ważne są nie tylko kwoty, które zostały przyznane na poprawę bezpieczeństwa, ale również dyskusja „o tym, co jest istotne dla mieszkańców danej, lokalnej społeczności”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę