Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

„Syryjski generał” wyłudził 300 tysięcy

Ponad 300 tysięcy złotych straciła mieszkanka okolic Wysokiego Mazowieckiego, po tym jak uwierzyła w historyjkę rzekomego „syryjskiego generała” stacjonującego na misji pokojowej. Kobieta kilkukrotnie przelała pieniądze na konta bankowe wskazywane przez mężczyznę, który jak twierdził potrzebuje ich na szybsze zakończenie misji w Syrii i założenie wspólnej działalności w Polsce. Pieniądze i „generał” zniknęły i teraz poszukiwane są przez policję.

Jak przekazują policjanci oszust podający się za „syryjskiego generała” stacjonującego na misji pokojowej kontakt z kobietą poprzez aplikację internetową nawiązał jeszcze przed wakacjami. Każdego dnia osoby te coraz lepiej poznawały się i planowały założenie działalności na terenie Polski. Na powyższe potrzebne były oczywiście pieniądze. Kobieta przystając na propozycję „syryjskiego generała” systematycznie przelewała gotówkę na wskazane przez mężczyznę  rachunki bankowe. Jak zakończyła się ta historia? Pokrzywdzona po około trzech miesiącach uświadomiła sobie, że została jednak oszukana i zgłosiła ten fakt Policji.

Policjanci przypadek ten nagłaśniają, aby uświadomić wszystkim, że oszuści podczas korespondencji czy rozmów telefonicznych grają na emocjach. Wykorzystują litość, strach, lęk – wszystko po to, aby zmanipulować potencjalną ofiarę, zdobyć informacje o posiadanych oszczędnościach oraz doprowadzić do przekazania tych pieniędzy oszustom.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę