Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kłopoty ze zbożem

Duże problemy ze sprzedaniem zboża mają w tym roku podlascy rolnicy. Mimo, że plony były znacznie niższe niż w ubiegłym roku ceny nie poszły w górę. Przeciwnie, za kwintal żyta płaci się teraz od 12 do 15 złotych czyli o połowę mniej niż przed rokiem. Ceny są tak niskie bo w magazynach są jeszcze duże zapasy z zeszłego roku kiedy plony były rekordowe i prowadzono skup interwencyjny - wyjaśnia Krzysztof Zawojski z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Dlatego rolnicy mają problem ze sprzedażą zboża nawet po niskich cenach.

I tak np. producenci z powiatów sejneńskiego, monieckiego, łomżyńskiego czy grajewskiego muszą szukać zbytu w sąsiednich powiatach, a bielski Elewar przygotowuje się do skupu tylko pszenicy. Sytuacja może się nieco poprawić gdy 1 listopada ruszy tegoroczny skup interwencyjny.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę