Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ukąszenia i użądlenia przez owady - interweniują lekarze i strażacy

Główne zdjęcie
Strażacy zdejmują gniazdo os (fot. archiwum)

Ból, rumień, obrzęk - są to pierwsze objawy ukąszenia bądź użądlenia. Ciepłe, suche lato sprzyja owadom, których w tym roku nie brakuje.

 

Podlascy strażacy niemal każdego dnia są proszeni o pomoc w usuwaniu gniazd szerszeni i os. W tym roku tych interwencji jest o wiele więcej niż w ubiegłym - mówi rzecznik Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Tomasz Gierasimiuk.

Lekarze zwracają uwagę, że najniebezpieczniejsze jest użądlenie w okolicach twarzy. Podczas jedzenia na świeżym powietrzu należy uważać, by w szklance, z której pijemy, czy na żywności nie było osy czy pszczoły.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę