Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Na razie nie powstaną mieszkania z niskim czynszem w Łomży

Miało być 115 mieszkań z niskim czynszem, być może powstanie połowa, ale znacznie później i na innych warunkach.

Łomża jako pierwszy samorząd w Polsce w listopadzie 2017 r. podpisała list intencyjny w sprawie przystąpienia do programu Mieszkanie Plus. We współpracy z Krajowym Zasobem Mieszkaniowym planowano budowę dwóch bloków przy ul. Rubinowej i Sikorskiego. W sumie miało to być 115 nowych mieszkań z niskimi czynszami. Wstępne zainteresowanie nimi zgłosiło w ratuszu około 300 rodzin.
- Zmiany rządowych planów w sprawie Mieszkania Plus sprawiły, że budynki takie w Łomży nie powstaną - mówi wiceprezydent Andrzej Garlicki.
Władze miasta chciałyby wykorzystać jednak przygotowaną już dokumentację na pierwszy z nich. Blok przy ul. Rubinowej podobny jest do oddanego w ubiegłym roku bloku socjalnego przy ul. Kamiennej. Budowa tamtego kosztowała jednak ponad 6 mln. zł, a miasta nie stać na taka inwestycję.
Największą szansą na nowe mieszkania w Łomży byłoby - wg wiceprezydenta - przekazanie przez PKP niewykorzystywanych 3,5 ha w centrum miasta. Wielorodzinne bloki mieszkalne mogliby wybudować tam prywatni przedsiębiorcy, a dzięki programowi dopłat do czynszów, który zastąpił program Mieszkanie Plus, byłyby one osiągalne dla młodych rodzin, które zechcą zamieszkać w Łomży.

zobacz: Nie będzie „Mieszkania Plus” w Łomży Chrzanowskiego

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę