Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Powiat łomżyński najbiedniejszy w Polsce

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Powiat łomżyński jest najbiedniejszy w Polsce - tak wynika z rankingu zamożności samorządów, który przygotowuje czasopismo "Wspólnota". Według niego, w 2017 roku dochód na mieszkańca powiatu to tylko 368 zł. Dla porównania, w najbogatszym powiecie, człuchowskim, to 1354 zł.

Jak mówi wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski wynika to przede wszystkim z przepisów, które określają wysokość dochodów samorządu.

Jak dodaje, miejsce powiatu w rankingu nie przekłada się na poziom życia mieszkańców.

- Rolnictwo w powiecie łomżyńskim jest na bardzo wysokim poziomie. Poziom życia mieszkańców wsi, tych którzy pracują na gospodarstwach, myślę, że jest na poziomie dość dobrym. Mało tego, samorząd powiatu łomżyńskiego jest samorządem bardzo aktywnym - nasi urzędnicy starają się oto, aby poprawić życie mieszkańców poprzez realizację inwestycji - mówi Lech Szabłowski.

Powiat łomżyński ostatnią - 314 pozycję w rankingu - zajmuje od ośmiu lat.

Najbogatszym powiatem w naszym województwie jest zambrowski z dochodem 810 zł na mieszkańca. Zajmuje tym samym 83. pozycję w ogólnopolskim rankingu.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę