Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bik-Projekt chce robić Niemcewicza

Główne zdjęcie
ul. Niemcewicza w Łomży

Łomżyńska firma Bik-Projekt ponownie jako jedyna złożyła ofertę w miejskim przetargu na remont ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza. Za prace chce 5 mln 873 tys. zł i deklaruje, że 40% zadania wykona jeszcze w tym roku. Miasto na inwestycję planowało wydać trochę mniej – 5,5 mln zł, co jest kwotą o 10% wyższa od tej naszykowanej w wiosennym przetargu, który na początku lipca unieważniła sekretarz miasta, zastępująca przez tydzień prezydenta i jego zastępcę, którzy jednocześnie wzięli urlopy.

Ulica Juliana Ursyna Niemcewicza ma  681 metrów długości i sięga od skrzyżowania z ul. Zawadzką w okolicy kościoła Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową w okolic cmentarza. To ważna ulica, bo przebiega przez środek dużego osiedle bloków i przy niej znajdują się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Przedszkola Publiczne nr 14 i 15. 
Przetarg na wybór wykonawcy drogi ogłoszono wiosną i zapowiadano, że prace uda się przeprowadzić w całości w tym roku. Władze miasta głośno liczyły, że otrzymają 85% dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Łomża dostał jednak jedynie dotację rzędu 18% kosztów przedsięwzięcia, czyli 1 mln 82 tys. 845,95 zł. Pieniądze muszą być wykorzystane w tym roku, dlatego władze miasta w ponownie ogłoszonym przetargu, w którym remont ulicy Niemcewicza rozbity jest na dwa lata – 2017-2018 zapisały, że 40% zadania ma być wykonane w tym roku. Tylko tak można będzie wykorzystać przyznaną dotację...
Dziś rano w ratuszu otwierano koperty z ofertami zainteresowanych firm. Ponownie zgłosiła się tylko jedna – Bik-Projekt. Miejscy urzędnicy poinformowali, że na realizację zadania mają 5,5 mln zł. Oferta opiewa na kwotę 5 mln 873 tys. 260 zł i 71 gr., czyli jest o ok. 10 tys. zł niższa od oferty skłądanej wiosną, gdy teremin wykonania zadania okreslony był do końca listopada tego roku. Teraz firma na remont Niemcewicza miałaby czas do października przyszłego roku, ale zadeklarowała, że 40% zadania wykona jeszcze w tym roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę