Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Policja: na ul. Glogera jest bezpiecznie

Główne zdjęcie
Ul. Zygmunta Glogera w Łomży

Na początku lipca jeden z Czytelników obawiał się o bezpieczeństwo na wyremontowanej ulicy Zygmunta Glogera. Zastrzeżenia miał m.in. do wyniesionego przejścia dla pieszych, które w jego ocenie nie skłania kierowców do zwolnienia, a rosnący w pobliżu żywopłot miałby ograniczać widoczność szczególnie dzieci. Mieszkańcowi Łomży brakowało też ścieżki rowerowej i prosząc o interwencję ostrzegał: „tylko czekać, aż dojdzie do tragedii”. Jego obaw w większości nie podzielali zapytani przez nas mieszkańcy okolicy. Okazuje się, że zagrożeń nie widzą także policjanci z drogówki, którzy na prośbę uważnie przyjrzeli się wyremontowanej ul. Glogera.

Do sprawy odniósł się asp. szt. Sławomir Lasek, zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP Łomża. Zauważa to co mieszkańcy, że ulica Glogera po przeprowadzonym remoncie ma  nawierzchnię równą, a wcześniej była dziurawa i pofałdowana. Zdaniem policji ustawione i namalowane na jezdni oznakowanie jest prawidłowe. 
- Przejazd przez wyniesione przejście dla pieszych z określoną znakami drogowymi prędkością nie stanowi problemu – uważa  asp. szt. Sławomir Lasek. - Żywopłot nie przylega bezpośrednio do drogi, oddzielony jest chodnikiem.
Zdaniem policjanta wytyczenie ścieżki rowerowej na ulicy Glogera na chwilę obecną, wymusiłoby ruch pieszych tylko jedną stroną drogi. Zwraca też uwagę, że na sąsiednich ulicach Nowogrodzkiej i Wojska Polskiego takie ścieżki rowerowe też nie istnieją.
Zastępca naczelnika łomżyńskiej „drogówki” dodaje też, że na ul. Glogera w latach 2017 i 2018 nie odnotowano zdarzeń drogowych.

zobacz: Bariera w parku przy Glogera może zapobiec tragedii


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę